• 0 536 612 90 09 // 0 535 352 21 58
beslenme

Beslenme İpuçları İle Yediklerinizden Daha Fazla Faydalanın.

Paylaşın
Mutfağınıza Herbalife ürünlerini katın, zenginleştirin.
Besleyici değeri yüksek Herbalife Nutrition ürünlerini mutfağınıza dahil ederek daha lezzetli ve besleyici öğünler yapabilirsiniz.
Portakal C Vitamini deposu fakat ondan daha güçlü C Vitamini içeren besinler var.
100 gram Portakaldan daha fazla C Vitamini içeren besinler;
Maydanoz, Kırmızı Biber, Kivi, Brokoli, Brüksel Lahanası, Çilek, Karnabahar, Limon, Kavun

Yaş ve meslek gözetmeyen strese engel olamasak da kontrol altına almamız olasıdır. Yeşil yapraklı sebzeleri daha çok tüketmeyi ve yeşil çay içerikli, bitkisel çayları içmeyi alışkanlık haline getirin, strese karşı galip gelin.

Kışın artan abur cubur tüketimine engel olabilmek için, yemek saatlerinizi planlayın ve bu saatlere sadık kalın. Yemek düzeninizi sağlıklı ve dengeli menüler ile birleştirdiğinizde ideal kilonuza ulaşmak çok daha kolay olacaktır.

Mevsim geçişlerinde vücut daha fazla vitamin ve minerale ihtiyaç duyar. Bu dönemde gerekli vitamini minerali doğal sebze meyvelerden ve gıda destek ürünlerinden almaya özen gösterin. A, C, E vitaminleri ve Selenyum, Çinko, Magnezyum mineralleri ile bağışıklık sisteminizi destekleyin.

Beslenme alışkanlıklarımız mevsimlere göre değişiklik gösterebilir. Sonbahar mevsimin de sıcaklık azalınca su içme isteği azalsa da su içmeli ve bağışıklık sisteminizi destekleyici şekilde beslenmelisiniz.

Doğru zamanda ve doğru miktarda içtiğimiz suyun, zayıflama sürecindeki en büyük destekçimiz olduğunu biliyor musunuz? Suyu sabah uyanınca yemekten 10-15 dakika önce ve 1,5- 2 saat sonrası için, hem formunuzu hem de metabolizmanızı koruyun.

Sebze yemeklerini pişirirken C vitamini kaybını en aza indirmek için, sebzeleri büyük parçalar halinde kesmek, haşlama sularını dökmemek, düdüklü tencereleri tercih etmek ve taze olarak tüketmek gibi seçenekleri değerlendirmeniz de fayda var.

Bitkisel kaynaklardan alınacak Demir mineralinin vücut tarafından rahatça emilmesine en büyük yardımcı C vitaminidir. Örneğin; Demir açısından çok zengin olan Kuru Fasulye, C vitamini bakımından zengin olan Domates ile pişirilince şahane bir kombinasyon olur.

Lif, sindirim sistemimiz ve bağırsaklarımız için olmazsa olmaz bir maddedir. Her gün beslenme düzenimiz de yeteri kadar lif olmasına özen gösterin.

Hava ne kadar sıcak olursa olsun, sağlıklı ve dengeli beslenmek mümkün. Her gün zeytinyağlı ve salataları beslenme düzeninize katarak, 3 ana 3 ara öğün yaparak, asitsiz içecekleri seçerek, her gün en az 20 dakika yürüyerek hem iyi alışkanlıklar edinip, hem de ideal kilonuzu koruyabilirsiniz.

Güne kahvaltı ile başlamak çok önemlidir. Uyandıktan sonra en kısa sürede kahvaltı yapmak, metabolizmanın çalışmaya başlamasını sağlar. Günün daha enerjik ve aktif geçmesine destek verir.

Stresli ve yoğun geçen bir günün ardından tercih edeceğiniz kırmızı et, içeriğindeki B vitaminleri, çinko ve demir sayesinde stresinizi atmanıza yardımcı olacaktır.

Uykunuz kalitesiz ve yetersiz ise, hem enerjinizi düzgün kullanamazsınız, hem de kilo veriminize destek olabilecek hormonlarınız iyi salgılanamayabilir. Bunun için düzenli ve kaliteli uyuyun.

Yediklerimizin içindeki bulunan faydalar besinden besine değişmektedir. Bunu telafi edebilmek için çeşitli beslenmeye özen göstermeliyiz.

Kötü beslenme uyku kalitenizin bozulmasına sebep olabilir. Sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanarak uyku kalitenizi arttırabilirsiniz.

Dondurma, şekerli içecekler ve kalorisi yüksek abur cuburlar yerine, fındık, badem, ceviz ve kuru meyve gibi atıştırmalıkları tercih etmelisiniz.

Eğer akşam öğününüzü erken saatte ve hafif yediyseniz, ilerleyen saatlerde kaslarınızı da rahatlatacak Kalsiyum içerikli hafif atıştırmalar yapabilirsiniz.

Light olarak tükettiğiniz ürünlerin miktarını fazla kaçırmamaya dikkat edin. Light ürünlerin de kalorisi olduğunu asla unutmayın.

Kışın vücut daha az su kaybettiği için daha az susama hissi yaşanır, ama bu suya ihtiyacımız olmadığını göstermez. Yeterince su tükettiğinizden emin olmalısınız.

Akşam spor yapıyor olmanız sizin akşam yemeğini çok geç saate kalmadan yemiş olmanız demektir. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey spor yapmadan 1,5 – 2 saat öncesinde akşam yemeğini hafif yemenizdir.

Çok hızlı kilo verirken, çatlak ve sarkma riski her zaman vardır. Çatlaklardan ve sarkmalardan korunmak için mutlaka hayatınıza sporu sokun.


Ürün kategorileri